ניקוי מעיים

ניקוי מעיים נחשב לאחת משיטות הטיפול אשר סוברות כי יש לנקות את מגוון הרעלים מהגוף, על מנת להשיג בריאות טובה ומאוזנת יותר. הרעלים הקיימים בעולמנו מורכבים ממזון מעובד ומהיר, הרגשת לחץ תמידית וכימיקלים ורעלים נשאפים אחרים.

ניקוי, או שטיפת מעיים, נקרא גם הידרו קולון, והוא צובר תאוצה ונהיה שכיח יותר ויותר בשנים האחרונות.

המצדדים בשיטה זו גורסים כי היא מצליחה למנוע לחץ מיותר מהכבד, אשר אמור להילחם בכל אותם רעלים, ואף עוזרת ומקלה עליו את עבודתו.

ניקוי מעיים נעשה לאחר ניקוי תזונתי, אשר נערך מספר ימים וכולל הפחתה והוצאה מהתפריט של כל אותם מזונות מזיקים, אשר נוטים להידבק לרירית המעי.

לפני פעולת הניקוי עצמה, יש לברר האם האדם יכול לעמד בשיטה זו, מבחינת מצבו הרפואי או מחלות מעיים כרוניות אשר הינו סובל מהן.

נשים בהריון או מניקות, לא יכולות, למשל, לעבור תהליך זה, מחשש להתנקזות רעלים בשלייה או השפעה על איכות החלב.

לפעמים, תהליך זה גורר תופעות לוואי מסוימות, כמו סחרחורות, עייפות, בחילות או שלשולים. לאחר מספר ימים כאשר תופעות אלה נעלמות, רבים מדווחים על שיפור והקלה בהרגשת המלאות והחזרת האנרגיה לפעולות היום יום.

ניקוי מעיים- מהות הרעיון

המחשבה העומדת מאחורי הצורך בניקוי מעיים, היא שאורח החיים המערבי, אשר רווי ברעלים, מזיק לאורך זמן, לרירית המעי הגס, גורם להצרתו על ידי הידבקות החלקיקים אליו, וגורם לעליה במשקלו, אבני צואה, עייפות והפצת הרעלים לכל הגוף כולו.

רעלים אלה גורמים לפגיעה רב מערכתית אשר תסמיניה עלולים להיות אלרגיה, הפרעות בזיכרון, כאבי גב ומפרקים, חוסר אנרגיה, נזלת כרונית, ריח פה, הזעה, פריחה ועוד.

קולון הידרותרפיה היא שיטת ניקוי מעיים, אשר למעשה שוטפת באופן חוזר את המעיים מכל פסולת וחלקיקים בלתי נחוצים.

השטיפה נעשית באמצעות מים מזוקקים אשר מוחדרים למעי בלחץ לא חזק.  המים עצמם נקיים ואמורים לעבור חיטוי ועיבוד באמצעות טיפול אולטרה סגול.

מהות השוני בין ניקוי מעיים לחוקן, הוא בעומק ההתערבות. בעוד שחוקן מגיע עד לרקטום וקצת למעלה מכך, מצליחה שיטה זו להגיע לניקוי כל חלל המעי של אדם מבוגר (העשוי להגיע אף לאורך של 2 מטר).

הליך הניקוי

הפרוצדורה עצמה נעשית למשך 45-50 דקות. המטופל אמור להיות בצום של שעתיים, רפוי ומוכן לקבל על עצמו את מהות הטיפול.

נדרשים מספר טיפולים (6-10), בטרם ירגיש המטופל הרגשה טובה יותר, מכיוון שבמהלך הטיפול הוא מתוודע לכמויות הרעלים הגדולות הנמצאות במעיים. על מנת לשמר את המצב החדש, ולהמשיך להקפיד על שיגרת ניקוי, מומלצים טיפולים נוספים, במרווחים של 3-6 חודשים בין האחד לשני.

לאחר הטיפול, המעיים יהיו נקיים מפסולת, חיידקים ופתוגנים. המטופל יחוש בתנועות מעי משוחררות יותר והצרת היקפי הבטן כתוצאה מחזרת המעי לגודלו המקורי. כתוצאה מניקוי המעיים, כל אברי הגוף יתפקדו באופן משופר ויעיל יותר, כמו גם חיזוק מערכת החיסון.

מצבי העייפות הכרונית ייעלמו מאליהם והאדם ירגיש מלא אנרגיות מחודשות. מצב העור מבחינה קוסמטית ישתפר אף הוא, ויראה מבריק, חלק, אלסטי ומלא חיוניות.

שיטת ניקוי זו מומלצת גם למטופלים אשר צריכים לעבור ניתוח בטן זה או אחר, ומעוניינים להיות מוכנים יותר להליך הכירורגי.

כמו כן, טיפול זה מיועד גם לאנשים הסובלים מגידולים סרטניים, דלקות אונקולוגיות או רוצים לשפר את תיפקוד מערכת החיסון לאחר טיפולים כימותרפיים או במהלכם.

הוא יכול להיות בשילוב טיפולים משלימים אחרים, או טיפולים קונבציונאליים, במטרה לשפר ולייעל את תפקוד המערכות.

דילוג לתוכן