ניקוי כבד מרעלים

לכבד תפקידים רבים שהופכים אותו לאחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. תפקוד לקוי של הכבד מוביל בסופו של דבר לאי ספיקת כבד שהיא מחלה קשה אשר ללא טיפול מתאים תסתיים במותו של החולה.

אחד מתפקידיו הרבים של הכבד הוא ניקוי של הדם מרעלים שונים. אנו מכניסים לגופנו מידי יום חומרים רבים, בין אם בכוונה כמו מזון, שתייה או תרופות, ובין אם לא בכוונה כמו אוויר מזוהם וחומרי פסולת אחרים.

החומרים שאנו מכניסים לגוף לעיתים מכילים או מתפרקים בתוכו לרעלים שונים. הכבד הוא האיבר המקבל ראשון את הדם שמגיע ממערכת העיכול לאחר שעברו אליו כל החומרים שאכלנו ושתינו. מסיבה זו, הכבד יכול לפרק רעלים שנכנסו אל זרם הדם עוד לפני שהם מגיעים לשאר חלקי הגוף.

כאשר קיימת ירידה בתפקודי הכבד, תהליך נטרול הרעלים שהוא מבצע מאבד מאיכותו ורעלים וחומרים מזיקים אחרים מתחילים להצטבר בגוף.

תורת ניקוי הכבד מרעלים היא תורה שמקורה ברפואה האלטרנטיבית ובעיקר ברפואה הסינית. מדובר על שיטות ודרכים שונות באמצעותם ניתן לבצע "ניקוי" של הכבד מרעלים שהצטברו בו בין אם בגלל בעיה בתפקוד הכבד ובין אם מדובר בהצטברות שנובעת ממרוצת השנים.

סימנים להצטברות רעלים בכבד

על פי הרפואה הסינית, קיימים מספר סימנים שיעזרו לכם לדעת האם הכבד שלכם נמצא בבעיה. אם אחד או יותר מהסימנים הבאים מופיעים אצלכם במשך תקופה ממושכת, אולי זה הזמן לבצע ניקוי של הכבד מרעלים.

הסימנים הנפוצים הם: עייפות, כאבי ראש, הצטננויות, אלרגיות, בעיות עור- אקזמות, פסוריאזיס, פצעים מוגלתיים, חום פנימי, לחץ נפשי, דיכאון בלתי מוסבר, לחץ דם גבוה, עצבנות וחוסר שקט, כאבי פרקים או נוקשות של מפרקים ושרירים, סימפטומים במערכת העיכול: עצירות, שלשול, גזים, בטן תפוחה, צרבת, מעי רגיש.

גישות שונות לניקוי הכבד מרעלים

כמו ברפואה הקונבנציונאלית, גם ברפואה האלטרנטיבית קיימות מספר גישות שונות ביחס לדרך הטובה ביותר לבצע ניקוי של הכבד. נתאר את הדרכים הנפוצות ביותר:

1. ירידה במשקל ותזונה נכונה- מזה שנים רבות ידוע כי אחד הנזקים הנפוצים הגורמים לאי ספיקת כבד הוא כבד שומני. כבד הופך להיות שומני בעקבות דיאטה עשירה בכולסטרול ושומנים אחרים ולרוב הוא הולך יד ביד עם עודף משקל. לסובלים מעודף משקל מומלצת דיאטה בה יורידו 5-6% ממשקלם בתוך תקופה של חצי שנה. חשוב מאוד לשתות הרבה מים ולהרבות באכילת מזון עשיר בסיבים ששוטפים את המעיים מרעלים ובכך עוזרים גם לניקוי הדם. לקריאה בהרחבה על שיטת ניקוי רעלים זו לחצו כאן

2. דיאטת אורז- מומלצת במיוחד על ידי הרפואה הסיני ובייחוד בתקופת האביב. ההיגיון העומד מאחורי דיאטה זו טמון בעובדה שאורז לא דורש אנרגיה רבה לפירוקו והאנרגיה הזו שנחסכת מופנית על ידי הגוף לצורך ניקוי רעלים אחרים. כמו כן האורז הוא קל לעיכול ולא מעורר תגובות אלרגיות ברוב האנשים. משך הדיאטה הוא 10 ימים עד 3 שבועות והיא מחולקת ל-7 שלבים כאשר כל שלב נמשך 3 ימים בממוצע. תחילה אוכלים רק אורז, לאחר מכן ניתן להוסיף ירקות בעלי תכונות של ניקוי (סלרי, סלק אדום, ארטישוק, פטרוזיליה ועוד). בהמשך מוסיפים בהדרגה את שאר הירקות ופירות ובהמשך דגנים, קטניות ודגים.

3.ניקוי באמצעות שימוש בצמחי מרפא- על פי שיטה זו יש להגיע לאבחון מדוקדק של הבעיה אצל מומחה לטיפול בצמחי מרפא. לאחר שיבדוק את הסימפטומים הוא יחליט על צמח המרפא או שילוב של צמחי מרפא המתאים ביותר לטיפול בבעיה. במהלך תהליך הניקוי הגוף יכול להגיב ביציאות מרובות, עייפות, כאבי ראש, בחילות ואפילו חום. סימנים אלו מעידים על יציאת רעלים מהתאים למחזור הדם.

חשוב מאוד שלא להתחיל בתהליך ניקוי כזה או אחר לפני התייעצות עם רופא המשפחה ובירור שאין מניעה בריאותית להתחיל בתהליך כזה. עם כל שינוי לרעב בהרגשה במהלך תהליך הניקוי יש להפסיקו ולפנות לטיפול רפואי במידת הצורך.

ראו גם:

מחלות בכבד

דילוג לתוכן