קנאביס רפואי

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

גראס רפואי לקרוהן וקוליטיסחולי קרוהן וקוליטיס, מחלות מעי דלקתיות המאופיינות ב תסמינים רבים המופיעים בין הפוגות, מתמודדים עם השלכות המחלה על איכות החיים.

מחלות אלו כרוכות בכאבים עזים ופוגעות במידה רבה ביכולת לתפקד ולעבוד, וכל פתרון הופך במצב הדברים הזה למבורך.

קנאביס רפואי הוא גישת טיפול שנויה במחלוקת בשנים האחרונות, למרות שרבים טוענים שהוא יעיל לשיפור התסמינים. קנביס הרפואי ניתן לצרוך בדרכים שונות, לרבות אכילה, עישון או שאיפה, לאחר קבלת מרשם המאפשר רכישה שלו. האם זהו הפתרון המתבקש לחולים בקרוהן ובקוליטיס?

יתרונות קנביס רפואי לקרוהן וקוליטיס

קנביס הפך עם השנים לדרך טיפול לגיטימית יותר ויותר בהרבה מאד מצבים: במקרה של מחלות מעי דלקתיות הוא לא אמור להיות אחראי לטיפול בחלק מהמנגנונים הגורמים להתפרצות המחלה, אבל בהחלט מקל על התסמינים. הסגולה העיקרית שלו היא העובדה שהוא נחשב למשכך טבעי של כאבים, שהופכת לחשובה על רקע הכאבים העזים המלווים את מחלות הקרוהן והקוליטיס בזמן ההתקפים.

מחקרים שונים מצאו כי צריכה של קנביס רפואי בזמן ההתקפים או לפניכם הביאה להפחתה דרסטית של עוצמת הכאבים שחוו החולים במחלה. הוא גם הקטין את הצורך שלהם לצרוך משככי כאבים "מסורתיים" יותר, בעלי תופעות הלוואי המגוונות (זה לא אומר שאין לקנביס תופעות לוואי, כפי שנסביר בהמשך).

שיפור התיאבון – סגולה אחרת של הקנביס הרפואי שמסבירה מדוע קנאביס רפואי מועדף על חולי קרוהן וקוליטיס קשורה לתכונות מעוררות התיאבון שלו. אנשים רבים הסובלים ממחלות מעי דלקתיות מגיעים למצב שירידה במשקל, עד לתת תזונה של ממש, כתוצאה של קשיים בספיגת המזון והרכיבים התזונתיים, שינוי התפריט התזונתי, או תסמיני כאבים הפוגעים באכילה.

השפעות נפשיות – למחלות קרוהן וקוליטיס יש היבטים נפשיים לא מבוטלים. המחלות עלולות להביא לתחושות שליליות של האדם, דוגמת מתח, חרדה, לחץ או אפילו דיכאון. הקנביס הרפואי מביא לשיפור כמעט מיידי במצב הרוח של האדם המשתמש בו, ולכן השיפור עשוי להיות גם מהבחינה הזו.

למרות שטענו מעלה שהקנביס הרפואי לא אמור לשפר את מצב מחלת המעי הדלקתי, יש מספר מחקרים שהראו שהוא עשוי לגרום לכך שרירית המעי תחלים מהר יחסית ואף מקטין את כמות הניתוחים שיש לבצע במערכת העיכול כתוצאה מהמצב.

יש גם סיכונים בקנאביס רפואי

עם כל היתרונות של הקנביס הרפואי, אסור לשכוח שהוא מעמיד מספר סיכונים עבור האדם המשתמש בו. הקנביס גורם למספר תופעות לוואי שעלולות להיות משמעותיות, בראשן החשש מהתמכרות אליו או לתלות נפשית ופיזית בו. ההנחה היא שרבים מאלה המשתמשים בקנביס יגיעו למצב בו מהר מאד הם לא יכולים להסתדר בלעדיו.

הקנביס עלול לגלם בתוכו פגיעה בזיכרון, בעיקר בטווח הקצר, וכן עלול להביא לקושי של האנשים להישאר מרוכזים. מחקרים מראים כי שימוש ממושך בקנביס עלול להעלות את הסיכון שהאדם יסבול מסכיזופרניה. אצל נשים בהריון הסובלות ממחלות מעי דלקתיות, בכוחו השלילי של הקנביס לסכן את העובר.

יש להדגיש יחד עם זאת שקנביס רפואי כולל תופעות לוואי מצומצמות ביחס לקנביס לא חוקי הנצרך בדרך אחרת, שמהצריכה שלו אנחנו כמובן ממליצים להתרחק כמו מאש.

דילוג לתוכן