מהו קוליביוגן?

קוליביוגן הוא תכשיר שמיוצר על ידי חברת Laves Arzneimittel. התכשיר מופק מחיידקי מעיים שנקראים E-coli. באדם הבריא חיידקי המעיים הרבים מפרישים חומרים מסוימים שנחוצים לתקינות של מערכת העיכול. עם זאת, בקרב אנשים שסובלים מפגיעה במעי, מתעורר לא אחת הצורך לצרוך את התוצרים המטבוליים של חיידקי המעיים באופן מלאכותי.

קוליביוגן הוא אחד מהתכשירים המלאכותיים, שלמעשה מהווה תחליף לחומרים שגוף האדם אינו יכול לייצר בכוחות עצמו אלא נזקק לחיידקי המעי לצורך הייצור שלהם.

התכשיר שמכיל גליקופרוטאין חיוני מגיע בשתי צורות: בסירופ שמיועד לתינוקות, פעוטות וילדים קטנים ובאמפולות שמיועדות להזרקה שרירית או לעירוי ורידי. לאחר שהייצור של הגליקופרוטאין נפגע, דרושים מספר ימים עד לחידוש הייצור ועד שריכוז החומר יהיה מספיק לפעילות התקינה של רירית המעי. על ידי צריכה של התכשיר אם בהזרקה ואם באופן פומי ניתן ליהנות מרמה תקינה במהירות רבה.

לאילו מחלות או מצבים רפואיים מיועד לסייע התכשיר?

התכשיר מיועד לסייע לשיקום של רירית המעי הפגועה ולפיכך מיועד לסייע לחולים במגוון רחב של מחלות ולסובלים ממגוון רחב של מצבים רפואיים. בין היתר מדובר על המקרים הבאים:

  • חולים שסובלים מבעיות במערכת העיכול בעקבות נטילה ממושכת של תרופות אנטיביוטיות.
  • חולים שסובלים מתופעות לוואי של טיפולי קרינה או טיפולי כימותרפיה או מטופלים אונקולוגיים שמעוניינים להפחית את מידת החומרה של תופעות הלוואי של הטיפולים השונים לפני הופעתן.
  • חולים שסובלים ממחלות מעי דלקתיות כמו למשל חולי קרוהן או חולי קוליטיס כיבית.
  • במספר מחקרים נמצא כי התכשיר יעיל גם לטיפול בחולים שסובלים מתסמונת המעי הרגיז.
  • גם החולים בדיברטיקולוזיס יפיקו תועלת מקוליביוגן.

הנחיות לשימוש

נכון לכתיבת שורות אלה, לא מדובר על תרופה רשומה, כי אם על תכשיר ששייך למשפחת התכשירים האלטרנטיביים. לפיכך, במידה והחולה מעוניין לעשות בו שימוש, מומלץ כי יבדוק האם מדובר על צעד מומלץ עבורו מול הרופא המטפל בו.

דילוג לתוכן