ביטוח נסיעות לחולי קוליטיס וקרוהן

אנשים אשר מתמודדים עם מחלות כמו קוליטיס וקרוהן, יש להם מספיק על הראש גם בלי שיהיו צריכים לדאוג לגבי הוצאות רפואיות בחו"ל. בשונה ממבוטחים אחרים, אנשים אלו צריכים לרכוש הרחבת ביטוח הכוללת כיסוי הוצאות כתוצאה ממחלות כרוניות בחו"ל. כיצד, האם אפשרי וכמה יעלה? – קראו כאן.

האם בכלל אפשר לרכוש ביטוח נסיעות מסוג זה?

כמובן שכן, זה שיש לאדם מסוים מחלה כמו קרוהן או קוליטיס, או כל מחלה כרונית אחרת, לא בהכרח אומר שאותו אדם לא יכול לטוס. אין ספק כי נלווית אי נוחות לטיסה עם מחלה כרונית, אך ישנם ביטוחים אשר יהיו רלוונטיים במקרים אלו, מה שבתורו יקנה למבוטחים שקט נפשי בחו"ל. בידיעה שהם מבוטחים, ניתן לטוס בראש שקט ולהנות מטיסה ככל שהבריאות מאפשרת. עם זאת, חשוב לציין את הדבר הבא – יש לקחת בחשבון כי הזמנת ביטוח נסיעות לחו"ל לחולי קרוהן וקוליטיס בד"כ תהיה יקרה יותר. הזמנת ביטוח מסוג זה תהיה יותר יקרה מכיוון, שבמילים פשוטות, מבוטחים אלו מהווים סיכון עבור חברת הביטוח. באופן טבעי, ככל שהביטוח יותר ריסקי לחברה, ככה הוא יהיה יקר יותר למבוטח. 

מה כולל ביטוח נסיעות לחולי קרוהן וקוליטיס?

בראש ובראשונה, חשוב לציין כי ביטוח נסיעות לאנשים עם מחלות כרוניות הינו ביטוח אשר מותאם אישית. זהו אינו ביטוח סטנדרטי, בטח שלא פוליסה כללית שאפשר לחתום עליה בהרף עין. הביטוח הזה כולל כיסויים נרחבים יותר בגלל הסיכון המוגבר להתפרצויות קוליטיס במהלך נסיעה לחו"ל, כאשר הפוליסות הנפוצות בד"כ יכללו:

  • הוצאות בגין טיפולים רפואיים: בין אם מדובר בטיפולים רפואיים או חלילה ניתוחים, אלו עשויים להיות קשורים לקוליטיס ועלולים להידרש בזמן הנסיעה.
  • פינוי רפואי לישראל: במקרה של חלילה החמרה במצב הרפואי, חלק מהביטוחים מציעים הטסה חזרה ארצה בצמוד לליווי של צוות רפואי דובר עברית.
  • כיסויי ביטולים למיניהם: במקרה שמבוטחים צריכים לבטל את הטיסה עקב התפרצות קוליטיס, הביטוח יכסה את העלויות של הכרטיסים. כמו כן, חלק מהביטוחים מציעים גם החזרים כספיים בגין ביטולי השכרות רכבים, ביטולי בתי מלון ואפילו אטרקציות מסוימות.
  • ביטול השתתפות עצמית: בעוד כי גובה ההשתתפות העצמית משתנה בין חברות הביטוח, היא עדיין יכולה להסתכם בלא מעט כסף. לכן, כיסוי זה מציע את הביטול של ההשתתפות העצמית. יש לציין, חלק מחברות הביטוח מציעות ביטול חלקי בלבד.

לסיכום, ניתן לבטח בכל חברת ביטוח נסיעות?

התשובה לדאבוננו היא: לא, חולי קרוהן וחולי קוליטיס לא תמיד יוכלו לבטח את עצמם בכל חברת ביטוח נסיעות לחו"ל. היות שאילו הן מחלות כרוניות, ומחלות אלו נוטות להתפרץ לא פעם בעקבות שינויים במזג האוויר והאקלים, בגלל אוכל לא מוכר במדינה זרה וכו', לא כל חברת ביטוח תהיה מוכנה לבטח אתכם.

לכן, אם אתם חולים במחלות אלו ומעוניינים לטוס לחו"ל, אנחנו ממליצים לעשות סקר שוק הכולל גם השוואת מחירי ביטוחי נסיעות לחו"ל. באתר גודיי תוכלו להשאיר פנייה ולציין בה שאתם חולי קוליטיס, ותוך מספר דקות תקבלו 3 הצעות מחירים מאת חברות ביטוח אשר מוכנות לבטח אתכם.

ביטוח

דילוג לתוכן