לאכול בחוץ עם תסמונת המעי הרגיז

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

אין צורך לסרב לארוחה במסעדה רק בגלל שאתה סובל מתסמונת המעי הרגיז – IBS.  התסמינים עשויים להתפרץ בכל עת, גם כשאתה מנסה ליהנות מארוחה נחמדה במסעדה.

כמובן שאתה עשוי להתקשות למצוא משהו בתפריט שאינו מגרה את מערכת העיכול שלך, במיוחד כשאתה יושב רחוק מהשירותים, אך החדשות הטובות הן שתסמונת המעי הרגיז אינה צריכה למנוע ממך ליהנות מארוחה בחוץ, כל עוד אתה מקפיד על מספר טיפים מעשיים להתמודד עם התסמינים.

בחירת המזונות

אם אתה יודע שמזונות מסוימים מפעילים את תסמיני תסמונת המעי הרגיז, בחר פריטים בתפריט שאינם מכילים את המרכיבים המגרים. הימנע מהמזונות הבאים במהלך אכילה בחוץ:

מזונות שומניים – כמו רטבים שומניים ומנות מוקרמות, בשרים אדומים ומזונות מטוגנים.

מוצרי חלב – כולל מנות המכילות חלב וגבינות שונות.

מספר פירות וירקות – כולל בצל, צימוקים, שעועית, גזר, בננות.

בנוסף, יש להימנע מאלכוהול וקפאין, ומלעיסת מסטיק ללא סוכר לפני הארוחה, שכן הוא עשוי לגרום לגזים וחוסר נוחות בבטן. בנוסף, יש להקפיד שהארוחה לא תהיה גדולה מדי, ולבחור ארוחה קטנה וקלה עם הרבה מים.

הקפדה על שתייה

יש לבחור את המשקאות בתבונה. למרות שאלכוהול וקפאין מפריעים למערכת עיכול רגישה, אין פירוש הדבר שצריך לשתות מים בלבד, בעוד שכולם נהנים ממשקאות מהנים או חגיגיים.

משקאות קלים ממותקים אינם אופציה נהדרת. סוכר וממתיקים מלאכותיים עלולים להגביר את הסיכון להתפרצות תסמינים שאינם רצויים. אפשרות טובה יותר היא לשתות תה צמחים חם או קר. ניתן לשתות גם מיץ אוכמניות בקרח כדי ליהנות ממשקה חגיגי שאינו אלכוהולי.

מעקב אחר התזונה ביום היציאה

תזונה נכונה אינה עוסקת בקלוריות, אלא מהימנעות ממזונות המפעילים תסמיני תסמונת המעי הרגיז. מה שאתם אוכלים בבוקר או אחר הצהריים, עשוי לשוב לרדוף אתכם במהלך הארוחה בחוץ, כך שמומלץ לתכנן מראש ולבחור בחכמה את המזונות במשך היום.

לבדוק מראש את התפריט המסעדה

אם התסמינים מתחילים להופיע, לא יהיה שום דבר בתפריט אותו ניתן לאכול. לכן, מומלץ לבדוק מראש בתפריט המסעדה מהן המנות המוצעות. מסעדות רבות מפרסמות את רשימת התפריטים שלהן באתר האינטרנט שלהן, כך שניתן לתכנן מראש מה ניתן להזמין.

טיפול תרופתי למניעת התסמינים

אם הרופא מאשר, ניתן לקחת מספר תרופות מראש למניעת תסמיני תסמונת המעי הרגיז. אם אתם סובלים משלשולים, קחו תרופה אנטי משלשלת ללא מרשם. אם הגזים מפריעים, קחו משהו שמקל על גזים ונפיחות.

דילוג לתוכן