אירידיולוגיה לאבחון מחלות מעיים – כלי אבחוני מבית הרפואה האלטרנטיבית

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

חוש הראיה האנושי מפותח ביותר. אנו מסוגלים לראות טווח רחב של צבעים ומיטיבים באופן יחסי לראות גם בתנאי תאורה גרועים. אירידיולוגיה לאבחון מחלות מעייםאולם כפי שמסבירים אירידיולוגים, העיניים מהוות גם השתקפות של גופנו כמכלול, מבחינה רפואית ואנטומית. נסביר כיצד עובדת האירידיולוגיה ומהי התועלת שלה באבחון מחלות מעיים.

בעייני אירידיולוגיים: העיניים הם מראה המשקפת את התפקוד הגופני

שורשיה אל האירידיולוגיה נעוצים כבר בסוף ימי הביניים באירופה. כבר אז הועלו סברות ואף בוצעו ניסויים ראשוניים לצורך אישוש הסברה כי העיניים יכולות להוות ראי לתפקוד הגופני. לאורך השנים, פותחו כמה דגמים של מעין מפות, אשר פועלות בצורה הבאה. כל עין, ימנית ושמאלית, מחולקות ל"פלחים" שונים. במילים אחרות, העין מהווה מעין מצפן כאשר פגם באזור מסוים יצביע על תפקוד לקוי של איבר תואם. למשל, אזור בעין אשר מקושר אל המעי הדק יצביע על רמת התפקוד הגופני של המעי הדק. אזור אחר, המקושר אל המעי הגס, יספר את סיפור תפקודו של המעי או אזורים אחרים במערכת העיכול. נקודות בהירות, סימני קווים, אי סדירות בגוונים וכיוצא בזה, יכולים להצביע על מחלות כגון קרוהן או קוליטיס. מאבחנים מסוגלים לזהות גם לקויות אחרות ומחלות, לרבות מצבים דלקתיים וכרוניים.

אירידיולוגיה לאבחון חולשת המעיים על רקע גנטי

לא כל האירידיולוגים פועלים בדיוק באותו האופן. ישנה קבוצה של מאבחנים, אשר מסבירים כי כוחה של השיטה טמון פחות בזיהוי מחלות קונקרטיות אלא יותר בזיהוי ההשפעה הגנטית על הבריאות הכללית. כלומר, לדבר העוסקים בכך, האבחון יחתור פחות לזהות מחלה כזאת או אחרת אלא לאיתור איבר או מערכת הסובלים מליקוי מהותי בשל רקע גנטי. כלומר, אם נצא מתוך נקודת הנחה כי קרוהן או קוליטיס מהווים דרכי ביטוי של חולשה כללית וגנטית המשפיעה על המעי, נקבל תובנה חשובה. כך ניתן לזהות עוד לפני שקיימים סימנים נוספים (כגון צואה דמית או כאבים בבטן), שמטופל או מטופלת צפויים בעתיד לפתח מחלה ומצב רפואי לקוי.

מה היחס של אירידיולוגיה לבדיקות מעיים קונבנציונליות?

מחלות מעיים ניתן לאבחן כיום במגוון של שיטות. אירידילוגיה, כשיטה אלטרנטיבית, איננה שוללת בדיקות רפואיות אחרות כדוגמת MRE, CT, קולונוסקופיה וכיוצא בזה. אולם, חלק מהבדיקות הרפואיות הקונבנציונליות אינן חד משמעיות בתוצאותיהן. יתרה מכך, חלק מהבדיקות כרוכות באי נוחות רבה, כתוצאה מהצורך להחדיר צינורית לתוך מעמקי המעי. בסיכומו של דבר, האירידיולוגיה מעניקה כלי נוסף, יעיל וחשוב, לצורך אבחון. ניתן להשתמש בכלי הזה כדי להשיג מידע רב ערך, במידת הצורך. נבדקים עשויים לקבל הכוונה מוקדמת, לזיהוי הליקוי או המחלה השוכנים בגופם. כיום, מספר הרופאים שתומכים בשיטות אבחון אלטרנטיביות נמצא בעליה כך שהציבור יוצא נשכר מכך. וראוי עוד להזכיר תועלת חשובה – בניגוד לבדיקות מיפוי מגנטיות או צילומים שכוללים קרינה, בדיקת העין נעשית בצורה לא פולשנית, ללא קרינה, ללא כל תופעות לוואי.

כיצד נערך האבחון האיריולוגי הלכה למעשה?

אבחון אירידיולוגי הולך ומתפתח כך שכיום הוא כולל יותר מאשר תצפית על הקשתית בלבד. בנוסף, מתבצע תשאול מקיף ונבדקים הרגלי החיים של הנבדק או הנבדקת. לאחר מכן נבדקת הקשתית מקרוב, תוך שימוש באמצעים מגדילים. בשנים האחרונות מתחיל שימוש נרחב יותר מלבד אמצעי תאורה והגדלה ידניים גם במערכות ממוחשבות שמסייעות בניתוח התוצאות. השלמת התהליך יכולה להתבצע תוך סקירת מאפיינים גופניים נוספים, כגון לובן העין.

האירידיולוגיה איננה שיטת טיפול אלא אבחון בלבד. אולם, רבים מהעוסקים במלאכה מתמחים גם בשיטות משלימות ברפואה, כגון נטורופתיה, הומאופתיה, ניקוי רעלים וכדומה. בכך הם מציעים פתרונות לסובלים ממחלות מעיים שונות.

דילוג לתוכן