ניקוי רעלים

ניקוי רעליםהכבד סופג רעלים רבים החודרים לגוף. ככל שרעלים אלו מצטברים, נוצר עומס על הכבד והוא מפסיק את התפקוד האופטימאלי. ניקוי רעלים מסיר רעלים שהצטברו על הכבד ומאפשר לו לבצע תפקודים גופניים חשובים, כולל ייצור חלבונים, עיבוד שומנים, ביטול פסולת ביוכימית וניקוי הגוף וזרם הדם.

הכבד מאחסן שומנים וסוכרים, ממיר מזון לחומרים מזינים ומסייע לטיהור זרם הדם. תפקוד תקין שלו חיוני לגוף בריא וסגנון חיים. ללא ניקוי רעלים קבוע מהכבד, תפקודי הגוף, כולל תפקודי מעיים, עלולים לסבול.

מאפייני ניקוי רעלים מהכבד

טיפול זה ניתן להשגה באמצעות דיאטה, הכוללת אכילת מזונות גולמיים רבים ככל הניתן ושתיית לפחות 12 כוסות מים ביום. מומלץ לקחת הפסקה מקפאין, סוכרים מעובדים ובשרים שומניים במהלך תקופת ניקוי הרעלים, ולהעדיף מזונות המכילים נוגדי חמצון, כגון נבטים, קטניות, שום, פירות ומיצי ירקות.

דיאטה קפדנית בגישה זו, למשך שבוע עד עשרה ימים מנקה את הרעלים מהגוף והתוצאות הן פעולת ויסות הגוף לפעולת מעיים טובה יותר.

תכנית התזונה

מתחילים את התזונה של היום עם חצי כף לימון, וזרעי פשתן בכוס מים. מעכלים משקה ניקוי זה במשך עשר דקות עד רבע שעה על בטן ריקה, ואז מכינים ארוחת בוקר המכילה כוס מיץ אגס, או כוס חלב אורז או אבקת חלבון אורז. לחלופין ניתן לאכול מקל סלרי ולשתות כוס מיץ תפוחים.

לארוחת הצהריים יש להכין שתי כוסות ברוקולי מאודה עם זרעי שומשום וסלק פרוס עם מיץ לימון וחצי כוס אורז מלא. אוכלים ארוחת ערב קלה של סלט, שליש כוס עדשים, ושליש כוס קינואה. שותים הרבה מים ולוקחים תוסף שן הארי, אם רוצים.

היבטים חשובים נוספים בתכנית ניקוי רעלים לשיפור תסמיני עצירות, כוללים:

חשיבות שתיית המים – אחת הסיבות הנפוצות ביותר לעצירות היא התייבשות. המטרה היא לשתות לפחות חצי ממשקל הגוף מדי יום. מומלץ לשתות מים בתחילת היום, כך שלא יתעורר הצורך להטיל שתן מספר פעמים במהלך הלילה.

זרעי פשתן – הם עובדים כמו קסם! הם מסייעים בתפזורת הצואה, ומחסלים את הרעלים מהגוף.

מיץ ירוק – מיץ ירקות טריים מלא אנזימים חיים, ויטמינים ומינרלים, מסייע לעיכול ולניקוי הרעלים. מוסיפים מעט ג'ינג'ר למיץ לדחיפה נוספת למערכת העיכול.

תנועה – הליכה, ריצה, ריקוד או יוגה, הם חלק מתוכנית ניקוי רעלים לשיפור תסמיני עצירות. פעילות גופנית מגרה את ההתכווצות של הטבעית של שרירי המעיים.

צמחי מרפא

ניקוי רעלים מהמעי הגס מתאפשר באמצעות צריכת תוספים או צמחים כגון קליפת אשחר, חמוציות, שורש ליקוריץ, זרעי שומר, עלי מנטה, וזרעי אניס. צמחים אלו מכילים אף תערובת אנזימים צמחיים המסייעים לעיכול ותפקוד המעיים.

כדי להצליח בניקוי הרעלים, יש להכין תוכנית מותאמת אישית בהתאם למצב הבריאותי וחומרת תסמיני העצירות. התוכנית צריכה להיות מקיפה אך עדינה. יש להתייעץ עם נטורופת או רופא לגבי המינונים ותדירות האכילה, השתייה, נטילת התוספים ומשך התוכנית.

תוצאות ניקוי הרעלים

ניקוי רעלים מהכבד מוביל לשיפור באנרגיה, שיפור במצב הרוח, הפחתת החרדה, ירידה בעצירות, הגברת התפקוד, שיפור הנשימה ושיפור במצב העור.

לקבלת תוצאות אופטימאליות, יש לבצע ניקוי רעלים אחת למספר חודשים, בכל פעם שמתחילים תסמיני ליקויי בריאות, כולל עצירות, בעיות שינה, ועייפות.

דילוג לתוכן